Spausdinti

Dermatito gydymas

dermatito gydimasSausai, jautriai, dermatito pažeistai odai reikalingas nuolatinis, kasdienis rūpinimasis ja. Juk net menkiausias alergenas, esantis kosmetikoje ar paprastame muile gali dar daugiau suerzinti jau sudirgusią odą, o atrasti to paūmėjimo priežastį gali būti labai sunku. Tad pirmiausia, jei jau gydytojas nustatė dermatitą, būtina gydytis jo paskirtomis medicininėmis priemonėmis ir tuo pačiu nepakenkti gijimo procesui kasdienine odos priežiūra.

Visų pirma reikėtų pašalinti tai, kas alergizuoja ar kenkia odai (tai gali būti ne tik maiste esantis, bet ir ore sklandantis ar tiesiog prie odos besiliečiantis dirgiklis, patalpoje augantis augalas). Jei nenustatomas toks dirgiklis, liga gali užsitęsti labai ilgą laiką, nepadės net jokie medikamentai ar priemonės. Šlapiuojantiems bėrimams gydyti medikai skiria dezinfekuojančių (be alkoholio) medžiagų ar tepamų, ar geriamų antibiotikų, šviesos terapiją (fototerapiją). Seborėjinis dermatitas, pasireiškiantis plaukuotoje kūno dalyje, gydomas specialiu kremu bei šampūnu. Sergant foto dermatitu reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, naudoti apsauginį kremą nuo saulės, o pajūryje nesikvėpinti kvepalais.

Linkusios dermatitu sirgti odos priežiūros priemonėse neturėtų būti muilo, kvapiklių, dažiklių ar kitokių dirginančių medžiagų, o jos turi būti skirtos sausos odos priežiūrai. Tokią odą reikia kasdien prausti šiltu (bet ne karštu) vandeniu ir iš karto ją patepti drėkinamuoju ar riebiu kremu, losjonu (emolientais). Svarbiausias dalykas, ko reikalauja dermatitu serganti oda yra drėkinimas. Drėkinamomis priemonėmis reikia tepti visą kūną, o ne tik tas vietas, kur beria ar oda linkusi sudirgti. Reikėtų tai tepti ne ant sausos, bet dar nespėjusios nudžiūti odos 4-6 kartus per parą. Maudantis bei prausiantis negalima trinti odos, šluostytis šiurkščiu rankšluosčiu, o skalbiniams nenaudoti skalbimo miltelių, jei pastebėta, jog jie dirgina odą. Jei ligos priežastis - skalbimo priemonėse, tuomet visus drabužius, patalynę vertėtų skalbti nealergiškomis priemonėmis.

Sudėtinga savąja sudirgusia oda pasirūpinti moterims, kurioms, kaip bebūtų, yra įpratusios naudoti kosmetiką. Nereikėtų net kartais bandyti ant veido tepti tai, kas jau nors kartą sukėlė jo odai nemalonumų, o geriau rinktis brangesnes, tačiau sveiką odą išsaugančias kosmetikos priemones. Jautrios, linkusios į bėrimus odos kasdieninei priežiūrai yra gaminama speciali gydomoji kosmetika (dar vadinama dermakosmetika).