Šlapimo nelaikymas moterims

2021 03 10


Šlapimo nelaikymas (inkontinencija) yra nevalingas, nekontroliuojamas šlapimo ištekėjimas. Moterys dvigubai dažniau nei stiprioji lytis patiria šlapimo nelaikymą. Kaip skelbia atlikti tyrimai, maždaug kas antra 50-ies metų sulaukusi (ypač fizinio krūvio metu),  kas šešta 30-ies metų pagimdžiusi moteris ir net 30–60 proc. dailiosios lyties atstovių nėštumo metu vargina šlapimo nelaikymas. O štai beveik 80 proc. 80-ies metų senjorių taip pat patiria šį sutrikimą. Dalis tokių negalavimų yra pagydomi medikamentais ar chirurginiu būdu, kiti yra išliekamosios vertės. Tačiau visuomet šlapimo nelaikymas sukelia higieninių, psichologinių, sveikatos problemų.

Šlapimo nelaikymo moterims PRIEŽASTYS:

  • Dėl nėštumo ar gimdymo (po jo metu patirtų traumų);
  • Menopauzės;
  • Antsvorio (dėl dubens raumenų apkrovos);
  • Gausaus skysčių (kavos, alkoholio) vartojimo;
  • Dėl trumpalaikių ligų (šlapimo takų infekcijos, šlapimo pūslės uždegimo, nuolatinio vidurių užkietėjimo, hormonų pusiausvyros sutrikimų ir kt.);
  • Dėl ilgalaikių ligų (Alzhaimerio ligos, insulto, širdies nepakankamumo, padidėjusio kraujospūdžio, cukrinio diabeto, šlapimo pūslės akmenų, stuburo traumų ir kt.).

Šlapimo nelaikymo moterims TIPAI:

  1. nesugebėjimas šlapimo sulaikyti fizinio krūvio metu (dėl susilpnėjusių nėštumo, gimdymo, menopauzės metu dubens dugno raumenų, lytinių santykių metu, kosint, čiaudant, sportuojant);
  2. dirglioji šlapimo pūslė (užeina staigus noras ir po nedaug šlapintis arba toks noras tik nakties metu);
  3. įtampos šlapimo nelaikymas (dėl šlaplės judrumo ar tikrojo sfinkterio nepakankamumo);
  4. mišrus šlapimo nelaikymas (dėl dirgliosios šlapimo pūslės ir įtampos kartu vykstantis šlapimo nelaikymas).

Ar trumpalaikio, ar daugelį metų varginančio šlapimo nelaikymo moterims problemas galima spręsti tam skirtų priemonių (sauskelnių, įklotų) pagalba. Jų gaminimo procese pagalvota apie anatomines moters formas. Šlapimo sulaikymo priemonės yra skirstomos pagal šlapimo sugėrimo laipsnį (nelaikymo laipsnį nustato medikai diagnozuojant ligą):  lengvam ir vidutiniam šlapimo nelaikymui bei vidutiniam ir sunkiam šlapimo nelaikymui. 12 skirtingų sugėrimo lygių (ir dydžių) suteiks galimybę atsirinkti pačius tinkamiausius įklotus ar sauskelnes, o tuo pačiu mėgautis pilnavertišku gyvenimu, nepergyvent dėl menko nesklandumo – šlapimo nelaikymo. Labai svarbu, kad visi šlapimo sulaikymo produktai pasižymi aukšta kokybe, ekologiškumu, o tai aktualu, kad oda visuomet išliktų sveika. Su sauskelnėmis – kelnaitėmis (jos skiriasi pagal sugeriamumą ir klubų apimtį) net intymumo akimirkomis moteris nesijaus nepatogiai, nes jos prilygsta įprastam apatiniam trikotažui, tačiau savyje slepia mažytę paslaptį, kurią žinos tik jų šeimininkė.