Kaip pakeisti sauskelnes ir įklotus

Panaudotose priemonėse gali būti pavojingų sveikatai mikroorganizmų, kurie gali sukelti infekciją, todėl labai svarbi paciento ir slaugančiojo asmens higiena. Būtina mūvėti pirštines ir po procedūros kruopščiai nusiplauti rankas.

Stovinčiam pacientui pasiūlyti kėdę atsiremti. Nuleisti iki kelių daugkartines, įklotą prilaikančias kelnaites, kurios užtikrina taisyklingą įkloto padėtį prie kūno. Panaudotą įklotą išimti traukiant nuo priekio nugaros link. Paimti naują įklotą, sulenkti išilgai ir dėti iš priekio nugaros link. Užmauti prilaikančias kelnaites.

Gulinčiam pacientui įklotai ar sauskelnės keičiamos atlipinus šoninius lipdukus, paverčiant ligonį ant šono ir panaudotą produktą išimant traukiant nuo priekio nugaros link. Paimti naują įklotą ar sauskelnes. Ilgoji įkloto ar sauskelnių dalis turi būti ligonio nugaros pusėje. Per pusę sulenktą įklotą ar sauskelnes prakiškite tarp kojų iš priekio nugaros link. Kad būtų lengviau, tarp kelių įdėkite rankšluostį. Įklotą ar sauskelnių kraštus išleiskite tempdami horizontaliai ir išlyginkite užpakalinėje dalyje, o po to priekinėje dalyje. Įkloto atveju užmauti prilaikančias kelnaites. Sauskelnių – pirmiausia užklijuoti apatinius lipdukus. Ar neveržia galite patikrinti užkišdami pirštą – jis turi lįsti laisvai. Tada užfiksuojami viršutiniai lipdukai, kad sauskelnės gerai priglustų, juosmens srityje iš priekinės pusės sumetę šonuose klostelę, lipuką klijuokite įstrižai žemyn. Būtinai atlenkite sauskelnių kraštelius – kad išorinis jų paviršius nesiliestų prie odos.

Šaltinis: Gydytoja Almantė-Judita Šulgienė-Rabikauskienė ,,SLAUGOS PAGRINDAI". Kaunas, 2007“