Kaip išsirinkti tinkamą šlapimo nelaikymo produktą

2022 03 02


Susidūrėte su šlapimo nelaikymo problema ir nežinote, kaip išsirinkti tinkamiausią produktą iš siūlomos gausos? Tai priklauso nuo daugelio veiksnių – lyties, gyvenimo būdo, aktyvumo, šlapimo nelaikymo tipo.

Daugelis žmonių nežino, ar įklotas ar sauskelnės-kelnaitės yra tinkamas sprendimas jų gyvenimo būdui, ir nežino, kaip rasti tinkamą sugeriamumo lygį ar produkto dydį. 

Yra keletas skirtingų šlapimo nelaikymo tipų ir priežasčių. Be šlapimo nelaikymo, kai kuriems žmonėms gali pasireikšti ir išmatų nelaikymas, o tai yra netyčinis išmatų pasišalinimas. Yra specialių produktų, skirtų skirtingų šlapimo nelaikymo tipų sprendimui.

Suprasdami šlapimo nelaikymo tipą, laipsnį ir priežastį (gydytojas arba sveikatos priežiūros specialistas gali padėti įvertinti), lengviau išsirinksite tinkamą šlapimo nelaikymo produktą.

Gydytojas taip pat gali nustatyti, ar problema yra nuolatinė ar laikina, kokiais gydymo būdais galima išspręsti ar sumažinti problemą, ir rekomenduoti optimalius šlapimo nelaikymo produktus kiekvienai individualiai situacijai.

Skirtingi produktai – skirtingi sugeriamumo lygiai

Nelaikymo kiekis arba kitaip dar laipsnis yra svarbus renkantis tinkamą produktą šlapimo nelaikymo problemai spręsti. Esant lengvam šlapimo nelaikymui, dažniausiai pakanka įkloto – „Abri-San“, o esant vidutinio sunkumo ar sunkiam šlapimo nelaikymui labiau tinka sauskelnės „Abri-Form“ ar sausklenės-kelnaitės „Abri-Flex“.  

Be to, svarbu atsižvelgti į produkto absorbcijos (sugeriamumo) lygį.  Sugeriamumas – tai šlapimo kiekis, kurį produktas gali sugerti ir sulaikyti nenutekėdamas. Vidutiniškai suaugęs žmogus per parą išskiria apie 1500 ml šlapimo.

Visi ABENA produktai yra pažymėti tarptautine ženklinimo sistema „Drop System“.  Lašeliais ženklinimo sistema naudojama, pažymėti, koks yra produkto sugeriamumo lygis, kad būtų galima geriausiai pasirinkti, kiekvienu individualiu atveju. Produktų sugeriamumo lygis svyruoja nuo lengviausio – 75ml iki itin didelio sugeriamumo – 4000 ml. 

Kaip išsirinkti tinkamą dydį?

Esant šalpimo nelaikymo problemai, labai svarbu išsirinkti tinkamą produkto dydį.  Labai svarbu pažymėti, kad produkto sugeriamumo lygis neturi nieko bendro su produkto dydžiu. Daugeliui tai gali atrodyti priešingai, tačiau ABENA produktai sukurti taip, kad būtų kuo komfortiškiau juos naudoti, su papildomomis pratekėjimo apsaugomis, itin geru prigludimu prie kūno. 

Produktai skirti šlapimo nelaikymo problemai spręsti, turi gerai priglusti prie kūno, tik tuomet jie bus teisingai dėvimi. Kokio dydžio produkto reikia, geriausiai nustatyti išmatavus klubų apimtį, kurią matuoti reikia per plačiausią klubų vietą, apie 10 cm žemiau bambos.

ABENA ABRI-SAN sugėrimo lygiai – nuo 3 iki 9 lašų
3 lašai iš 9 – Abri San 2 – iki 350 ml, dydis 10x26 cm
4 lašai iš 9 - Abri San 3 – iki 500 ml, dydis 11x33 cm
5 lašai iš 9 – Abri San 4 – iki 800 ml, dydis 20x44 cm
5 lašai iš 9 – Abri San 5 – iki 1200 ml, dydis 28x54 cm
6 lašai iš 9 – Abri San 6 – iki 1600 ml, dydis 30x36 cm
7 lašai iš 9 – Abri San 7 – iki 2100 ml, dydis 36x36 cm
8 lašai iš 9 – Abri San 9 – iki 2400 ml
9 lašai iš 9 – Abri San 11 – iki 3400 ml
ABENA ABRI-FLEX sugėrimo lygis – nuo 6 iki 8 lašų
6 lašai iš 9 - Abri Flex M1 – iki 1400 ml, klubų apimtis 80 – 110 cm
7 lašai iš 9 Abri Flex M2  – iki 1900 ml, klubų apimtis 80 – 110 cm
8 lašai iš 9 Abri Flex M3 – iki 2400 ml, klubų apimtis 80 – 110 cm
6 lašai iš 9 Abri Flex L1 – iki 1400 ml, klubų apimtis 100 – 140 cm
7 lašai iš 9 Abri Flex L2 – iki 1900 ml, klubų apimtis 100 – 140 cm
8 lašai iš 9 Abri Flex L3 – iki 2400 ml, klubų apimtis 100 – 140 cm
ABENA ABRI FORM sugėrimo lygis
8 lašai iš 9 – Abri Form M3 – iki 3100 ml, klubų apimtis 70 – 100 cm
7 lašai iš 9 – Abri Form L2 – iki 3100 ml, klubų apimtis 100-150 cm
8 lašai iš 9 – Abri Form L3 – iki 3400 ml, klubų apimtis 100-150 cm

Ar gero sugeriamumo įklotas pasirinktas – padeda suprasti skysčių sugėrimo spalvinis kodas:

Jei visi kvadratai:

  1. Užsipildė+pratekėjo --> reikia daugiau lašų

  2. Užsipildė+nepratekėjo --> tinkamas įklotas

  3. Neužsipildė+pratekėjo --> mažiau lašų, didesnis dydis

  4. Neužsipildė+nepratekėjo --> mažiau lašų

Oda ir šlapimo nelaikymas

Oda labai jautri drėgmei ir šlapimui. Dėl to šlapimo nelaikymo problemą turintiems žmonėms padidėja odos problemų rizika. Specialių odos priežiūros priemonių naudojimas padeda apsaugoti ir prižiūrėti odą. Be to, svarbu rinktis šlapimo nelaikymo priemones, kurios greitai sugeria šlapimą ir išlaiko sausą vidinio sluoksnio paviršių prie odos.

Kruopščiai atrinktos produktų medžiagos

ABENA  asortimentas yra itin platus, o visi produktai yra pagaminti iš aukščiausios kokybės medžiagų, minkšti, pralaidūs orui ir pasižymi puikia apsauga nuo pratekėjimo.

Nordic Swan Ecolable ir Dermatologiškai patikrintas simboliai, kuriuos rasite ant produktų pakuočių garantuoja gaminio ekologiškumą ir kokybę.

Visi ABENA produktai, skirti šlapimo nelaikymo problemai spręsti yra ištobulinti ir pritaikyti, jų sudėtingos sudėtys, apimančios daug skirtingų sluoksnių ir medžiagų, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas ir apsauga.

Pagrindinės ABENA šlapimo nelaikymo gaminių medžiagos yra šios:

SAP (super-absorbuojantys polimerai): pagrindinė sugeriančioji medžiaga, produkto šerdis. SAP sugeria ir sulaiko skystį net esant ir spaudimui bei apsaugo nuo nemalonaus kvapo. Priklausomai nuo SAP tipo, SAP gali sugerti  35–50 kartų didesnį kiekį/svorį už savo paties svorį.

Švelnusis pluoštas - pūkas (celiuliozės/popieriaus pluoštas, ECF pūkas, FSCTM sertifikuota): sudaro sugeriančios šerdies pagrindą. Ši medžiaga sugeria 10 kartų daugiau nei jos svoris ir išsklaido skystį po apatinį sluoksnį.

PP neaustinė medžiaga (polipropilenas): kvėuojanti, panaši į austinį audinį medžiagą, kuri yra patogi ir švelni odai. Hidrofilinis NW  sluoksnis naudojamas kaip viršutinis bei pasluoksnis, kad skystis akimirksniu susigertų ir paskirstytų į sugeriančiąją šerdį, o hidrofobinis  sluoksnis (skysčius atstumiantis) naudojamas  kaip barjeras, siekiant sumažinti pratekėjimo riziką.

Išorinė dalis  - PP ir PE pluoštai  apsaugo nuo pratekėjimo ir užtikrina itin efektyvų oro pralaidumą. Šio sluoksnio pluošto sudėtyje yra kreidos, kad būtų užtikrintas oro pralaidumas per vandeniui atsparią medžiagą.