Žvynelinės gydymas

2021 09 13


Žvynelinės gydymas yra individualus ir labai priklauso nuo ligos stadijos, vietos, išplitimo, ligonio amžiaus bei kitų ligų. Taigi savarankiškai imtis žvynelinės gydymo nereikėtų – ją būtinai turi prižiūrėti gydytojas, atlikti tyrimus ir pagal juos rekomenduoti atitinkamą gydymą. Lengvesnė žvynelinės forma gydoma vietiškai, vitaminu D, ultravioletiniais spinduliais ir kt., o štai  esant sunkesnei būklei skiriamas sisteminis gydymas. Nors žvynelinė ir visą gyvenimą trunkanti, ir nepagydoma liga, tačiau detaliau susipažinus su jos požymiais, žinant eigą, paūmėjimus ir pagerėjimus, gydymosi būdus bei rizikos veiksnius, su ja įmanoma susigyventi. Žvynelinė nėra toks „siaubas“, apie kokį susidariusi visuomenės nuomonė – ji tikrai nėra infekcinė ar užkrečiama, tad sergantįjį galima ir apkabinti, ir su juo sveikintis.

Tačiau susitaikyti su diagnoze ir ligą palikti „likimo valiai“ nereikėtų. Mat žvynelinės eigą dažnai gali apsunkinti netinkamas gyvenimo būdas: antsvoris, alkoholio vartojimas, rūkymas, stresinės situacijos ir dideli išgyvenimai. Šios ligos būklei įtakos taip pat turi ir ligonio mityba: jis turėti atminti, jog reikėtų vengti riebių, aštrių, saldžių patiekalų. Reikėtų rinktis kuo natūralesnius, laisvesnius drabužius, kad oda kuo mažiau prakaituotų ir būtų dirginama sintetikos.

Jei galvoje yra odos pakitimų, tuomet negalima plaukų plauti karštu vandeniu bei jų džiovinti karšto oro srove iš džiovintuvo ir, atsižvelgiant į ligos būklę, pasirinkti atitinkamą šampūną, kuris nedirgintų ir taip „suirzusios“ odos.

Sergantieji žvyneline jau įsitikino, jog šiek tiek odą apramina ir pagerina ligos būklę buvimas saulės spinduliuose, tačiau per dažnas toks „gydymosi būdas“, ilgalaikis buvimas saulėje yra žalingas žmogaus sveikatai.

Daugeliui sergančiųjų žvyneline gali būti pažeisti nagai, tad reikėtų pasirūpinti jų priežiūra.

Sergant žvyneline labai svarbi kasdieninė odos priežiūra (kad ir kaip ją niežtėtų - nekasyti) ir tinkamai tam pasirinktos priemonės. Jos savo sudėtyje privalo turėti tokių medžiagų, kurios kuo labiau drėkintų nuolat sausėjančią odą. ABENA intensyvios priežiūros tepalas ir pamaitins, ir drėkins odą, kuri ypatingai sausėja sergant žvyneline ir pagreitins natūralią odos regeneraciją. Lengvas šio tepalo įsigėrimas į odą atkuria pažeistą lipidų barjerą, kuris užkerta kelią dar didesniam odos sausėjimui. O ABENA gydomasis tepalas apsaugo odą, tarsi padengdamas ją apsauginiu, vandeniui nepralaidžiu sluoksniu. Šie produktai yra ekologiški, be dažų ir kvapiklių, o šie priedai gali dar  papildomai suerzinti sergančiųjų žvyneline odą.